השתלת עצם בלסת

השתלת עצם בלסת כבסיס להשתלת שיניים

אחד התנאים ההכרחיים לביצוע שתלים הוא נוכחות של עצם ברוחב ועומק מספק, אך כאשר יש מחסור של עצם, יהיה צורך בתוספת או "השתלת עצם".

מהן הסיבות העיקריות לחוסר של עצם?  

✔    דלקת חניכיים מסביב לשן שגרמה לספיגת העצם

✔    מחלת חניכיים פעילה

✔    חוסר מולד של שיניים

✔    עקירת שיניים שבוצעה לפני זמן רב

✔    בעיה בלסת העליונה – קירבה לסינוס המקסילרי ועוד.

על מנת להעריך את כמות העצם שחסרה יש לבצע צילומים שונים, בעיקר צילום סי טי (טומוגרפיה ממוחשבת).

העצם המושתלת יכולה להיות בצורות שונות- גרגרים או גוש ולהגיע ממקורות שונים – ממקור עצמי, זאת אומרת מאותו המטופל, או ממקור חיצוני (בנק עצם, לאחר שהעצם עברה את כל התהליכים הנדרשים למנוע את דחייתה). את העצם ניתן להוסיף בזמן החדרת השתלים אך לעיתים יש צורך לבצע טיפול מקדים על מנת להכין את האזור לקבלת השתל.

במקרה זה, נבצע השתלת עצם בלסת, נמתין תקופה מסוימות ורק לאחריה יהיה ניתן להחדיר את השתל. הכלל המנחה הוא – האם ניתן לייצב את השתל ביחד עם השתלת העצם. אם התשובה חיובית- יהיה אפשר לבצע השתלה של שתל ועצם באותו מעמד. במידה והומלץ להמתין- נהוג להמתין בין 6-12 חודשים עד לביצוע השתל. בתקופה זו העצם המושתלת תתייצב, "תתבגר" ויתחיל תהליך שחלוף ובנייה חדשה.

כיום ניתן לבצע השתלת עצם בלסת עליונה במקרה של חוסר אופקי (העצם דקה מידי ויש צורך בעובי נוסף) וגם במצב של חוסר ורטיקאלי (הגובה של העצם אינו מספק למינימום הנדרש לביצוע שתלים).

על מנת שהשתלת העצם בלסת עליונה תצליח יש להקפיד על מספר גורמים חשובים: אין להפעיל לחץ על המקום, יש להקפיד על היגיינה, להימנע מעישון, להקפיד לאזן מחלות כרוניות לא מאוזנות, דוגמת הסוכרת.

>> לחצו למידע נוסף בנושא טיפולי פה ולסת

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155