השתלת שיניים

השתלת שיניים כפתרון לשיניים חסרות

השתלת שיניים מבצעים כאשר קיים מחסור בשן אחת או יותר. משתמשים בשתל דנטלי ע"מ למלא את המקום החסרו הוא למעשה תחליף לשורש השן ש אינה קיימת או  שנעקרה.

השתל הדנטלי דומה לבורג והוא ממוקם בעצם הלסת על ידי רופא השיניים. בעזרת השתלים הדנטליים ניתן לפתור חוסר שיניים חלקי – ולבצע כתר או גשר ללא פגיעה בשיניים הסמוכות וניתן גם לפתור חוסר שיניים מלא – זאת אומרת לבצע תותבת נתמכת שתלים ובכך לייצב את התותבת.

על מנת שנוכל להצע השתלת שיניים יש צורך בנוכחות של עצם ברוחב ועומק מתאימים, במידה ויש מחסור של עצם יהיה צורך בתוספת או "השתלת עצם".

מהם חלקי מערכת השתל ?

  1. השתל עצמו – דמוי בורג, עשוי מסגסוגת טיטניום, ממוקם בתוך הלסת
  2. מבנה – המוברג לשתל
  3. כתר – המוברג או מודבק על המבנה

השתלת שיניים אל מול טיפולים חלופיים – כתרים, גשרים ותותבת?

✔ אסתטיקה – השתלים הדנטליים והכתרים המונחים עליהם נראים ומורגשים בדיוק כמו שן טבעית. לאחר שהשתל מתאחה עם עצם הלסת הוא עוזר למנוע ספיגה ואיבוד של עצם, דבר שמתרחש במקרה של תותבת וגשר.

✔ שמירה על חומר שן בריא – בניגוד לגשר, השתל הדנטלי לא מצריך תמיכה של השיניים הסמוכות. לכן, כאשר נבחר בשתל לא יהיה צורך להשחיז  את השיניים הסמכות ולבצע בהן טיפולי שורש יזומים, פעולה שיש לבצע כאשר בוחרים בגשר.

✔ שיפור ביטחון עצמי – השתלים הדנטליים מאפשרים לנו לחזור לשגרה במהרה, לדבר ולאכול עם נוחות וביטחון כמו שהיה עם השיניים הטבעיות. במידה והשתלים עוזרים לעגן תותבת בלסת התחתונה, לא יהיה צורך בשימוש בדבקים למיניהם והשתלים יעזרו לעצור ספיגת עצם סביבם.

✔ אמינות – השתלים הדנטליים, בהנחה שמשתמשים בשתלים איכותיים והם מבוצעים בתנאים סטריליים, יכולים לאפשר שנים רבות של הצלחה עם תוחלת חיים ארוכה.

השתלת שיניים מסוג- all on 4

השתלת שיניים בשיטה זו היא טכניקה חדשה יחסית בתחום טיפולי ההשתלות.
טיפול השתלת שיניים מסוג all on 4 מיועדת למטופלים בעלי לסת שחסרות בה שיניים ולא קיימת אפשרות לבצע השתלת שיניים בגלל המחסור בשיניים.
במהלך טיפול השתלת השיניים מסוג all on 4  מכניסים את השתלים לקדמת הפה בה יש כמות מספקת של עצם.
שיטת הטיפול נקראת כך כי בשיטה זו על ארבעה שתלים מורכב גשר אחד המסוגל להכיל עליו עד 12 שיניים בבת אחת.

תהליך השיקום לאחר השתלת שיניים 

לאחר ביצוע החדרת השתל, יש להמתין תקופה שהעצם בגופנו תתאחה ותתחבר עם פני השתל, פעולה הקרויה- אוסיאואינטגרציה. נהוג להמתין בין 3-4 חודשים כאשר מטפלים בלסת התחתונה ובין 4-6 חודשים כאשר מטפלים בלסת העליונה. הדבר תלוי במספר גורמים, כגון כמות, טיב העצם ועוד.

לאחר תקופת ההמתנה, מתחיל תהליך השיקום. בתקופה זו מתבצעת חשיפה של השתלים, הנחת המבנים ולקיחת מידות לכתר/ לגשר / לתותבת. לעיתים, במקרים ספציפיים ניתן לבצע "העמסה מיידית", זאת אומרת ישר לאחר החדרת השתל מניחים מבנה זמני וכתר זמני.

הידעת, מהם הגורמים שעלולים לפגוע בסיכוי הצלחת ההשתלה?

ישנם גורמים רבים שעלולים לסכן את השתל ולפגוע בתוחלת החיים, כגון:

✔  עישון כבד.

✔  חוסר הקפדה על הגיינה,צחצוח לקוי, אבנית , מחלת חניכיים פעילה ולא מבוקרת.

✔  מחלת האוסטיאופורוזיס.

✔  סוכרת לא מאוזנת.

✔  שחיקת שיניים – ישנה הפעלת לחצים ועומסים רבים על השתלים- סכנה ליציבותם.

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155