טיפולי שיניים לילדים קטנים

ילדה קטנה עוברת טיפול שיניים

לטפל בקטנטנים – טיפול שיניים בילדים

מבוגרים ככל שנהיה, אף אחד כמעט, ובכל גיל, לא אוהב את רופא השיניים. המכשירים המפחידים שבמרפאה, הכיסא המאיים וגם הטיפולים עצמם שפעמים רבות נוטים להותיר אחריהם תחושת אי נוחות וגם כאבים, כל אלה ועוד הופכים את החוויה הזו לכזו המלווה בחרדה רבה. לא כך חייבת להיות התחושה אצל ילדינו הקטנים שרק מבקרים בפעם הראשונה אצל רופא השיניים. בסבלנות, הומור ואמפטיה רבה ניתן לגרום לילדים לחוות חוויה חיובית ,מעניינת ואפילו מהנה.

להכין את הילד

טיפולי שיניים לילדים קטנים יכולים להיות זהים, בחלקם, לאלה, המוצעים למבוגרים. ישנם טיפולים פשוטים וישנם גם טיפולים מורכבים במיוחד. לשמחתנו, המודעות הרבה של עולם הרפואה, ובייחוד של רפואת השיניים, לנושא החרדה, הפכה את רופאי השיניים המטפלים בקטנטנים למנוסים מאד בתחום ולכאלה, היודעים כיצד להתמודד בהצלחה עם האתגר הכרוך בכך.

ישנם סוגים רבים של טיפולי שיניים לילדים. סוג הטיפול מותאם לבעיה ממנה סובל הילד עצמו וכן למצבו הכללי. מכיוון שפעמים רבות מדובר בגילאים צעירים במיוחד ובמפגש ראשון עם רופא השיניים ועם ההליך הטיפולי עצמו, חשוב מאד להכין כהלכה את הילד ולעזור לו לעבור את החוויה הזו בצורה הטובה ביותר. חוויות חיוביות הן אלו שיותירו את הרושם שבו אתם מעוניינים ויאפשרו לילד, בפעמים הבאות בעת ביקורו במקום, להתמודד טוב יותר עם הטיפול וללא חששות מיותרים.

חשש טבעי

ישנן לא מעט טעויות שעושים הורים לילדים קטנים לפי הביקור אצל רופא השיניים. התעלמות מחששותיו של הילד היא אחת מהן וגם הפיכתם של אותם חששות למוגזמים מאד, כפי שתופסים אותם ההורים. חשוב לתת מקום לחשש ולאפשר לילד להביע את עצמו. הדאגה לקראת הצפוי לקרות היא טבעית ועל ההורים להבין ולקבל אותה. כאשר מדובר בביקור ראשון אצל רופא השיניים או בהליך טיפולי מורכב יותר, מומלץ להגיע לביקור מקדים במרפאה, לפגוש את הרופא המטפל, לשבת על הכיסא, לסייר במקום עם הילד ולחשוף אותו הן לאווירה שבמקום, הן לריחות המאפיינים אותו והן למכשור שבו.

הקטנטנים שלכם זקוקים לטיפול אצל רופא השיניים וחשוב לכם להפנותם למקור המקצועי והטוב ביותר? ד"ר אופיר מרפאת שיניים היא הכתובת הנכונה לפנות אליה.

אז מה היה לנו עד כה:
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D

ד"ר אופיר חבר בהסתדרות לרפואת שיניים ונושא בתואר "רופא שיניים מעודכן". בשנת 2005 נבחר להדריך סטודנטים במחלקת שיקום הפה באוניברסיטת תל- אביב.
ד"ר אופיר מוכר וידוע כרופא המעניק טיפול שיניים מסור, יסודי ואחראי, בשילוב עם אמפתיה רבה למתרפאים ולרגשותיהם.

אהבתם? שתפו!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp