טיפול הרמת סינוס

מה חשוב לדעת בנושא הרמת סינוס?

טיפול הרמת סינוס הינו טיפול שיניים בו אנו משתילים עצם באזור האחורי בלסת העליונה והיא משמשת להשלמת מחסור בעצם במקרה של צורך בהשתלות שיניים.

טיפול כירורגי זה נבצע כאשר יש צורך בביצוע שתל/שתלים בלסת העליונה באזור השיניים הטוחנות ויש מחסור של עצם. במקרה זה עלינו להוסיף עצם ותהליך זה קרוי "הרמת רצפת הסינוס".

בלסת העליונה באזור האחורי קיים חלל גדול שנקרא הסינוס המקסילרי. כאשר נבצע שתלים באזור זה יש לוודא נוכחות מספקת של עצם.

כאשר יש מחסור בעצם נבצע השתלת עצם על מנת לעגן את השתלים. העצם המושתלת יכולה להיות ממקור אדם, פרה או סינתטי.

קיימים שני סוגים של טיפול הרמת סינוס:

הרמת סינוס פתוחה

בהרמת סינוס פתוחה, הרופא מכין חלון קטן בדופן הלסת העליונה צמוד לסינוס על מנת לקבל גישה אל החלל. לאחר הפרדה עדינה של רירית הסינוס, הכירורג מניח את גרגירי העצם  ובכך מעבה של עצם הלסת. לאחר מכן הכירורג סוגר את החלון (עם או בלי שימוש בממברנה לייצוב העצם) ותופר את החניכיים. במידה וניתן לעגן את השתלים הכירורג יחדיר כבר באותו המעמד את השתלים. אם לא, יהיה צורך בהמתנה של מספר חודשים.

לאחר תקופת המתנה של כ 9 חודשים שבה נוצרת עצם טובה ועבה ניתן להמשיך בתהליך השיקום ולהחדיר לתוכה את השתל הדנטלי ולבנות מעליו שיניים חדשות.

הרמת סינוס סגורה

בפרוצדורה זו הכירורג לא מכין חלון קטן אל תוך הסינוס, אלא מבצע את השתלת העצם דרך עצם הלסת מתוך חלל הפה ולא מהצד באמצעות קדח קטן מאוד (כ- 3-5 מ"מ בלבד) של השתל. ניתן לבחור באופציה זו כאשר המחסור בעצם הוא מינימאלי (2-3 מ"מ). באופציה זו מבצעים בו זמנית השתלת עצם והחדרת שתל.

בעזרת פרוצדורות אלו ניתן להחזיר למטופל את האפשרות  לביצוע שיקום קבוע, דהיינו שתלים ולא תותבת נשלפת. אופציה זו משפרת נוחות, אסתטיקה ואת איכות החיים.

תופעות לוואי לטיפולי הרמת סינוס

לטיפול  הרמת סינוס פתוחה יש תופעות לוואי משמעותיות הכוללות נפיחות, שטפי דם חיצוניים ולעתים דימום משמעותי כתוצאה מהניתוח.
מרבית מן המטופלים נאלצים לחוות תקופת החלמה של 4-5 ימים המלווה בתופעות הלוואי ובאובדן ימי עבודה.

>> לחץ למידע נוסף על טיפולים נוספים בפה ולסת

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155