הכל על יישור שיניים

איור של שיניים עם גשר

כל המידע על יישור שיניים

המוטו הידוע – חייך אל העולם והעולם יחייך אליך, הוא מוטו שאנחנו רוצים להאמין שרובנו ככולנו מנסים ליישם בחיי היום יום שלהם. החיוכים הם אחד הדברים הכי חשובים לנו בחיים, ואנחנו עושים בהם שימוש גם בחיי היום יום שלנו, כברכת שלום לחברים, מכרים או זרים, וגם במעמדות ספציפיים ורשמיים יותר בחיים, כמו ראיונות עבודה, פגישות חשובות ועוד.

אמנם עד עכשיו תמונת המצב נראית אידיאלית ומושלמת. אבל בפועל המצב הזה עלול להיות מאוד לא פשוט עבור מי שמחזיק בסט שיניים לא ממש ישר. יישור שיניים הוא האופציה הרפואית הטובה ביותר להחזרת החיוך אל הפנים, ולכן כדאי שנבין איך הוא יכול לסייע גם לכם.

חיוך מבויש? עם יישור שיניים אין שום סיבה להסתפק בו

אנשים שסט השיניים שלהם לא מסב להם אושר וסיפוק, בלשון המעטה, הם אנשים שעלולים למצוא את עצמם מהר מאוד מתחלקים במדרון חלקלק. שיניים עקמומיות הן מקור גדול למבוכה, ולכן מכאן ההתנהלות של האנשים שסובלים מהן עלולה להפוך למלאכותית מאוד, ולכלול חיוכים מבוישים בשפתיים סגורות, אכילה מוקפדת שמסתירה את השיניים לכל האורך, וצחוק קטן ומאופק. כל אלו יכולים להימנע עם יישור שיניים מקצועי, שיכול להוביל אתכם אל עבר תוצאות נהדרות.

יישור שיניים – על מה אנחנו מדברים כאן בכלל?

אז בואו נחזור לנקודת הפתיחה שבה הכל מתחיל. עולם רפואת השיניים הרי מציע לנו לא מעט פתרונות שקשורים לחורים בשיניים, לצבע השיניים הצהבהב שאנחנו מקבלים עם השנים, לדלקות שונות בחניכיים וגם לשיניים חסרות. עם כל אלו, ברור שגם לבעיה של שיניים עקמומיות חייב להיות פתרון, והוא אכן פתרון קיים – טיפולי יישור שיניים.

טיפולי יישור שיניים מיועדים למי שמעוניין להפוך את סט השיניים שלו למקור ישר ואסתטי. על ידי טיפולי יישור שיניים ניתן להגיע לתוצאות, וכמובן שככל שהטיפול נעשה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן יהיה להנות מחיוך ישר ויפה בשלב מוקדם יותר בהתאם.

יישור שיניים הוא גם לילדים וגם למבוגרים

טיפולי יישור שיניים מוכרים לנו מלא מעט ילדים וילדות בגיל ההתבגרות, אשר מסתובבים במשך חודשים ארוכים עם רסן או קוביות בשיניים. מדובר כאן על שתיים מדרכי יישור השיניים הנפוצות ביותר, והן אכן יעילות ופעילות עד היום. מה שכן, רסן וקוביות הם פתרונות שמשמשים בדרך כלל את שכבת הגיל הצעירה יותר, משום שזוהי שכבת גיל שבה טיפולי יישור שיניים אינם מהווים מקור לבושה.

לעומת זאת, כאשר מדברים על יישור שיניים למבוגרים, מדברים על גיל שבו מעבר טיפול שיניים מהסוג הזה עלול בהחלט להביך ולבייש. משום שכך, טיפולי יישור שיניים למבוגרים יעמידו מגוון רחב של אפשרויות שקופות ובלתי נראות לעין, כך שניתן יהיה להגיע לתוצאות מבלי לחשוף את עצם קיומו של הטיפול. אז מה הכוונה כאן בעצם?

סוגים שונים של יישור שיניים ודרך הפעולה שלהם

אז אנחנו מדברים כאן כמובן על שיטת הרסן ועל שיטת הקוביות, אך לא רק עליהן. שיטות נוספות שקיימות היום הן שיטות כמו פלטות שקופות ליישור שיניים, אותן ניתן להרכיב בשעות הלילה וגם בשעות היום מבלי שאי אפשר יהיה להבחין בהן כלל, גשר פנימי לינגואלי אשר מותקן בצד האחורי של השן, כלומר ב"גב" השן וכך הוא מוסתר וחבוי מן העין ועוד.

באופן עקרוני, כלל השיטות השונות ליישור שיניים פועלות על פי אותו העיקרון – להפעיל לחץ על השיניים על מנת לגרום להן להתיישר ולהצטופף בצורה מסודרת אחת על יד השנייה. כמובן שעל מנת שהטיפולים השונים של יישור שיניים יוכלו להיות יעילים, כל מטופל או מטופלת מקבלים את מלוא תשומת הלב האישית מרופא השיניים שלהם, נלקחות מידות השיניים שלהם וחלל הפה שלהם, ומותאמות להם פלטות שהולמות את מידותיהם. באופן הזה יישור שיניים יכול להיות מוצלח ואישי לכל אחד מאיתנו.

יישור שיניים – כמה זמן זה לוקח?

טיפולי יישור שיניים ידועים בתור טיפולים ארוכים יחסית. להבדיל מטיפולים כמו סתימות בשיניים, למשל, שיכולים להסתיים בטיפול אחד של כחצי שעה בלבד, בכל הנוגע ליישור שיניים מדובר על סיפור אחר לחלוטין. טיפולי יישור שיניים הם טיפולים שמתפרסים בדרך כלל על פני תקופת זמן שנעה בין 5 ל-6 חודשים, ובחלק מהמקרים תידרש אפילו תקופת זמן ממושכת יותר. אתם בוודאי שואלים את עצמכם כרגע למה הדבר הזה קורה, אז הנה התשובה – הליך ההצטופפות של השיניים והיישור שלהן הוא הליך איטי ומבוקר, שבמסגרתו תצטרכו להגיע אל רופא השיניים, ולפעמים אף לקבל ממנו תיקונים והתאמות מחודשות של הפלטות. מה שבטוח הוא שהאיטיות הזו מבטיחה הצלחה מקסימלית בסוף ההליך, ככה שלכם רק יישאר להיות מרוצים מהתוצאה.

יישור שיניים עם ד"ר אופיר זהבי

ד"ר אופיר זהבי הוא רופא שיניים מקצועי וותיק בתחום, שמעניק טיפולי יישור שיניים לאלפי לקוחות מרוצים מדי שנה. אם גם אתם זקוקים ליישור שיניים, פנו למרפאתו של ד"ר אופיר זהבי ותוכלו להשיג תוצאות נהדרות בהקדם.

אז מה היה לנו עד כה:
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D

ד"ר אופיר חבר בהסתדרות לרפואת שיניים ונושא בתואר "רופא שיניים מעודכן". בשנת 2005 נבחר להדריך סטודנטים במחלקת שיקום הפה באוניברסיטת תל- אביב.
ד"ר אופיר מוכר וידוע כרופא המעניק טיפול שיניים מסור, יסודי ואחראי, בשילוב עם אמפתיה רבה למתרפאים ולרגשותיהם.

אהבתם? שתפו!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp