כתר זירקוניה לשיניים

כאשר יש מצב של הרס גדול של כותרת השן, לדוגמא לאחר טיפול שורש או כאשר השן נותרה עם קירות דקים או לאחר שבר של שן כתוצאה מנפילה וכו', יש צורך לשקם את השן עם שיקום קבוע הנקרא "כתר".

הכתר מקיף את השן 360 מעלות ובכך מחזק את השן ומשפר אסתטיקה במקרה שהשן הייתה כהה או פגומה.

מהו כתר זירקוניה לשיניים? 

כתר זירקוניה מלא לשיניים הוא אמצעי נוסף שבו עושים רופאי השיניים שימוש בכדי לשמור על המראה האסתטי של הפה.
סוג זה של כתרים מעניק תוצאה אסתטית גבוהה במיוחד מאחר ואין את השכבה הפנימית המתכתית הכהה.

כתרים אלו עשויים מזירקוניום – מתכת לבנה ולכן הם משלבים הן את תכונת החוזק הנדרשת מכתרים והן את תכונת האסתטיקה הגבוהה, ובכך יוצרים שילוב אופטימאלי לאזורים עם דרישה אסתטית – כמו האזורים הקידמיים.

צבעו של כתר זירקוניה דומה מאוד לצבען הטבעי של השיניים ולכן הוא מתמזג יפה בפה באופן מושלם ומשווה לו מראה טבעי.
היעדר המתכת בכתרי שיניים מזירקוניה תורמים אף הם לאסתטיקה.

יתרונות כתר זירקוניה

יתרון של כתר זירקוניה הוא האפשרות למעבר אור ולכן הוא אינו יוצר מראה אטום כמו שכתרים אחרים יוצרים.

בנוסף, ניתן להשתמש עם כתרים אלו במטופלים הסובלים מאלרגיות למתכות שמצויות בכתרים עם בסיס מתכתי. החרסינה גם פחות מגרה את החניכיים ובכך מאפשרת תוחלת חיים ארוכה לשיקום.

יתרונו הנוסף של כתר זירקוניה הוא מניעת הצטברות חיידקים מתחת לכתר בזכות היעדר המתכת וכתוצאה מכך הסיכון לדלקות חניכיים נמוך יותר וביקורים חוזרים במרפאות השיניים גם נמוך יותר.

כיום, ישנן שיטות חדשניות ליצירת כתרי כל חרסינה. בשיטות אלו רופא השיניים סורק את השן המושחזת בעזרת סורק מיוחד. "התמונה" המתקבלת נשלחת למעבדה שם הטכנאי יוצר את הכתר בעזרת מחרטה ממוחשבת. לעיתים ניתן לייצר את הכתר במרפאת השיניים בעזרת המחרטה.  הדבר מאפשר יצירת כתר זירקוניה מדויק, חזק ואסתטי עם צמצום זמן הטיפול שכן הכתר מוכן במקום.

כתר זירקוניה הינו חזק בדומה לסוגים קודמים של כתרים לשיניים, ומאחר והם אסתטיים מאוד הם נפוצים בשיניים הקדמיות, קיימים סוגים שונים של כתרים אלו וביחד עם מיומנות גבוהה של רופא וטכנאי שיניים מוכשר ניתן להגיע לרמה אסתטית גבוהה במיוחד.

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155