עקירת שיניים כירורגית

מהי עקירת שיניים כירורגית?

עקירה כירורגית הינה פרוצדורה אשר נשמעת מלחיצה ומפחידה אך לא כך הדבר. מדובר על הליך רפואי בו השן הבעייתית נעקרת.

מדוע הפרוצדורה היא כירורגית? כי לעיתים השן שבורה או סדוקה ולעיתים השן כלואה בצורה מלאה או חלקית.

עקירות כירורגיות דורשות מיומנות מיוחדת שכן יש לנהוג בזהירות ברקמות הסובבות את השן – החניכיים והעצם.

עקירות כאלו יכולות להתבצע על ידי רופא שיניים כללי, מומחה לכירורגיה פה ולסת או מומחה לטיפול בחניכיים.

לפני מעבר עקירה כירורגית יש צורך בביצוע צילומים מתאימים (צילומי סטטוס, פנורמי או סי טי אם יש קירבה לעצבים). לאחר בדיקה קלינית ורנטגנית יקבל המתרפא הסבר מפורט על ההליך.

לאחר ביצוע ההרדמה לרוב יהיה צורך לפצל את השן ולהוציאה במספר חלקים.

הוראות לאחר עקירת שיניים כירורגית

במהלך 24 השעות הראשונות יש להימנע משטיפת פה ויריקת דם או רוק, שכן הדבר עלול להגביר את הדימום. כמו כן, יש לקחת אנטיביוטיקה ומשככי כאבים לפי הצורך ולפי הוראות הרופא המטפל.

יש לאכול דברים רכים וקרים ומומלץ להניח קרח עטוף במגבת דקה על אזור העקירה לסירוגין (כ 15 דקות להניח ואז 15 דקות של מנוחה ללא הקרח וחוזר חלילה במהלך היום הראשון) על מנת להפחית נפיחות.

את מקום העקירה אסור לצחצח ב-24 שעות הראשונות לאחר העקירה, כמו כן, לאחר ביצוע עקירה כירורגית, יש להימנע מעישון ומשתיית משקאות משכרים.

לאחר 24 שעות ניתן לצחצח שיניים ויש להשתמש בשטיפות פה מיוחדות שנועדו למנוע זיהום (אנטיבקטריאליות). ניתן בנוסף להשתמש במי מלח (כוס מים פושרים עם רבע כפית מלח).

יומיים ראשונים לאחר עקירה כירורגית, מומלץ להימנע מפעילות גופנית.

יש להגיע למרפאת השיניים לאחר כשבוע להורדת התפרים, אך אם ישנם סיבוכים ולא חלה הטבה כיומיים לאחר העקירה, יש לפנות בדחיפות למרפאת השיניים.

עקירה כירורגית נתפסת כפרוצדורה מרתיעה – אך כאשר היא מבוצעת בידיים מיומנות, היא חולפת ללא כאב בזמן הטיפול ועם תופעות לוואי מינימליות לאחר מכן.

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155