שיקום הפה והשיניים

בחורה מחייכת בטיפול שיניים

מהי מטרתו וחשיבותו של טיפול שיקום הפה?

שיניים בריאות וחיוך מושלם הוא אחד הגורמים החשובים ביותר להערכה ולביטחון עצמי. בנוסף, בעיות בחלל הפה עלולות לגרות לדלקות, אי נוחות בזמן אכילה, כאבים ובעיות נוספות המפריעות לתפקוד יומיומי בריא ותקין.

טיפול שיקום הפה הוא פתרון טוב בהחלט למי שסובל מבעיות בחלל הפה כגון: שיניים חסרות, כאבי שיניים או דלקות, ובכלל כל בעיה אחרת.

רופא לשיקום הפה

ישנם מקרים מסוימים המצריכים ראייה מקצועית כוללת ונרחבת של הפה והמטופל, על מנת למנוע טעויות עתידיות.

התקנת שיניים תותבות

התקנת שיניים תותבות נעשית במצבים שונים למטרת שיקומו של הפה. במצבים בהם חסרות שיניים בפה, ויש צורך להשלים את החסר באמצעות שיקום.

כתר זירקוניה לשיניים

כתר זירקוניה מלא לשיניים הוא אמצעי נוסף שבו עושים רופאי השיניים שימוש בכדי לשמור על המראה האסתטי של הפה.

מדוע חשוב לבנות תכנית טיפול מקיפה בכל הנוגע לשיקום הפה?

ככל שאנו גדלים אנו חווים רמות שונות של נזקים בחניכיים ובשיניים, דבר הגורם להכרחיות בטיפול משקם. השינויים שאנו חווים יכולים להתרחש מסיבות שונות ומגוונות: בין אם מדובר בחבלות בשיניים, מחלות תורשתיות, הגיל שלנו שהולך וגדל, מחלות חניכיים או בעקבות הזנחה מצטברת לאורך שנים. הפתרון לכך מתבסס על תכנית טיפול מקיפה עם התמחות בשיקום הפה, אשר יבטיחו מענה איכותי ובטוח שמטרתו לספק שיניים אסתטיות וחניכיים בריאות למשך תקופה ארוכה.

מה נכלל בתוך טיפולי שיקום הפה?

כאשר מדברים על טיפולי ״שיקום הפה״, נכללים בתוך מושג זה מגוון רחב של טיפולים, החל מ:

  • ביצוע שחזורים (נקרא גם ״סתימות״).
  • מבנים אותם עושים רק לאחר טיפול שורש.
  • כתרים אותם מרכיבים על גבי השיניים ו/או  על גבי שתלים.
  • טיפולים אסתטיים כמו הלבנת שיניים.
  • ציפוי חרסינה – אחד הטיפולים שהולך ותופס תאוצה.
  • כתרי חרסינה מלאים ועוד מגוון רחב של טיפולים.

 

כיצד מתכננים טיפול שיקום פה?

שיקום פה הינו הליך שעושים ״מהרגע להרגע״, אלא תהליך הדורש תכנון והכנה מוקדם. השלב הראשון בתהליך הוא להגיע לפגישה עם רופא שיניים לצורך ביצוע בדיקה והערכה ראשונית של חלל הפה.[. לאחר מכן, סביר להניח שהמטופל יידרש לבצע מספר צילומים, בהתאם לסוג הטיפול אותו הוא עתיד לעבור. על בסיס הצילומים והאבחון של רופא השיניים, רופא השיניים יבנה תכנית טיפול מקיפה, יחד עם המטופל,  המפרטת סוגי הטיפולים הנדרשים והעלויות הנלוות לטיפולים אלו.

נקודה חשובה – במהלך פגישת האבחון והייעוץ, יחד עם הצילומים, למטופל יימסרו מספר אופציות שונות לבחירה, אשר מתאימות באופן אישי עבורו. המטופל יוכל להבין את חסרונותיהן ויתרונותיהן של כל תכנית טיפול וטיפול.

השלב הבא – ביצוע אחד מהטיפולים לצורך שיקום הפה

טיפולי שיקום פה נמנים על המורכבים בעולם רפואת השיניים, ומבוצעים בהליך הדרגתי תוך שילוב עם רופאים שונים בתחומי כירורגיית פה ולסת, יישור שיניים, טיפולי שורש וחניכיים כמובן בהתאם לצורך.. לכן, את הטיפולים הללו חשוב מאוד לבצע במרפאה עם צוות רופאים מקצועיים, אמינים ומנוסים, המחזיקים בידע נרחב ועדכני ובציוד הולם וחדשני.

אז מה היה לנו עד כה:
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D

ד"ר אופיר חבר בהסתדרות לרפואת שיניים ונושא בתואר "רופא שיניים מעודכן". בשנת 2005 נבחר להדריך סטודנטים במחלקת שיקום הפה באוניברסיטת תל- אביב.
ד"ר אופיר מוכר וידוע כרופא המעניק טיפול שיניים מסור, יסודי ואחראי, בשילוב עם אמפתיה רבה למתרפאים ולרגשותיהם.

אהבתם? שתפו!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp