שיקום על גבי שתלים

רופאת שיניים מסבירה על שיקום על גבי שתלים

יותר ויותר אנשים בוחנים את האפשרויות שלהם בעזרת השתלות שיניים. כעת אנו מבינים כי שתלים הם הפתרון להשפעות השליליות שיש לשיניים חסרות על בריאות השיניים והגוף שלנו. שיניים חסרות או עקירות כבר אינן צריכות לדון את החולים לחיים עם גשרים מיושנים ותותבות מסורתיות לא נוחות. 

בין אם בין אם חסרות שינים כתוצאה מעקירות, תאונה, הזדקנות, ריקבון או מחלת חניכיים, שתלים יכולים לעזור בשיפור דרסטי של בריאות הפה שלך. 

מה היתרון בשיקום על גבי שתלים?

בין אם שיניך אבדו כתוצאה מתאונה, החלטות בסגנון חיים, ריקבון ומחלות או גיל; שיניים חסרות לא צריכות להיות הנטל שהיו פעם. התקדמות השתלות השיניים נתנה לאינספור מטופלים גישה לחיים מאושרים ובריאים יותר. ההשתלבות החלקה של השתל הדנטלי בעצם ושיקום הכתר המשופר נותנים מענה לכל הבעיות. שתלים חוסכים לחולים את ההשפעות השליליות שעלולות להוות שיניים חסרות עבור בריאות הפה, על תנוחת הפנים ועל הבריאות הגופנית הכללית.

בריאות הפה

הגוף לא יכול להבדיל בין גוף השתלת השיניים לבין מבנה השן הטבעי שלך. כאשר השתל משולב בעצם, הוא מספק את הגירוי הדרוש לעצירת תהליך הריפוי הטבעי של הגוף שגורם לספיגת העצם מחדש. שיניים חסרות שאינן מוחלפות גורמות לספיגת עצם ולניוון שיכולים להפחית באופן דרסטי את רוחב מבנה העצם ב -25%. 

מבנה העצם הנפגע משאיר מעט מאוד תמיכה אם בכלל לשיניים הנותרות, ויכול להוביל לאי ספיקת שיניים מסביב. מטופלים שיש להם שיניים חסרות נאלצים לעשות שימוש יתר ולשחוק את השיניים הנותרות בזמן האכילה. לאחר מכן השיניים השחוקות נתונות לריקבון. 

תנוחת פנים

תנוחת הפנים היא דאגה ראשונית לחולים שאיבדו שיניים. רק שן אחת יכולה לשנות בצורה דרסטית את מראה פניו של האדם. ברגע שעצם הלסת נספגת מחדש, השפתיים דקיקות ושטוחות, הסנטר מתחיל לבלוט החוצה, וקו השפתיים מתיישר, מה שהופך את המטופל להיראות מבוגר יותר בעשר שנים.

ללא גירוי לסת ממבנה השן הלסת מתנוונת ומתחילה להתמוסס ויוצרת שקעים במראה הפנים.

שתלים משמשים כמבנה השן ומספקים את הגירוי הדרוש כדי למנוע את ספיגה מחדש של העצם.

בריאות גופנית

חסר שיניים עלול להקשות על אכילה נכונה. לעתים קרובות, מטופלים מתדרדרים לתזונה לקויה כדי להתאים אותה למוגבלות הלעיסה שלהם. בעיקרו של דבר, תזונה לקויה יכולה להוביל לבריאות כללית ירודה. מטופלים שחוו אובדן שיניים נקשרו לסיכונים גבוהים יותר למחלות לב, סוכרת ומחלות כליות.

שתלים נותנים מענה בכך שהם מאפשרים למטופל לאכול בריא יותר ולהתקדם למסע מודע יותר לבריאות עבורם

תהליך השתלת שיניים

השיניים המזויפות מושתלות בניתוח לתוך הלסת כדי להחליף שיניים חסרות. גוף השתל משתלב במבנה העצם באמצעות תהליך הנקרא osteointegration. לאחר שהשתלים משולבים במלואם במבנה העצם, מניחים תמיכה, ואז השתל מוכן לקבל כתר משקם. בשלב זה, המטופל היה פונה לרופא השיניים הכללי או לרופא התותבות כדי להצמיד את כתר השן למנחת השתל לצורך השלב האחרון בתהליך השתלת השיניים.

שתל מיידי: שתלים מיידיים הם שירות מבוקש לחולים שפגעו בשיניים קדמיות. לאחר חילוץ השן, השתלת השיניים מונחת מייד בשקע השיניים. ברגע שהשתל נמצא במקום, התמיכה מחוברת, השתל הזמני נטענת.

מועמדים להשתלת שיניים מיידית חייבים להתאים לקריטריונים מסוימים, באופן ספציפי; חייבת להיות איכות עצם מספקת באתר הניתוח.

עקירה עם השתלת עצם ואחריו מיקום השתלת שיניים

לחולים, לרוב, אין מספיק עצם לתמוך בשתל מיד לאחר החילוץ. במקרה זה הליך השתלת השיניים מחולק לשלושה שלבים: שלב החילוץ וההשתלה, שלבי הצבת השתל ושלב השיקום.

אז מה היה לנו עד כה:
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D
ד"ר אופיר זהבי - מנהל המרפאה, D.M.D

ד"ר אופיר חבר בהסתדרות לרפואת שיניים ונושא בתואר "רופא שיניים מעודכן". בשנת 2005 נבחר להדריך סטודנטים במחלקת שיקום הפה באוניברסיטת תל- אביב.
ד"ר אופיר מוכר וידוע כרופא המעניק טיפול שיניים מסור, יסודי ואחראי, בשילוב עם אמפתיה רבה למתרפאים ולרגשותיהם.

אהבתם? שתפו!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp