ניקוי אבנית: כל מה שאתם צריכים לדעת

זה כבר כמה עשורים שאנו מבינים את החשיבות של טיפול מונע מחלות ותופעות שליליות בשיניים ובחלל הפה. הטיפול המונע הטוב והשמיש ביותר כיום הוא ניקוי האבנית שנעשה כידוע על ידי שיננית וכדי להבין למה כדאי ללכת כל שנה לשיננית צריך להבין קודם כל מה זה. אז, ניקוי אבנית, למה זה חשוב?

ממה נוצרת אבנית

אבנית נוצרת מכמה סיבות – תזונה וניקיון: כאשר אנחנו אוכלים ולועסים אנחנו בלית ברירה אוגרים על שינינו חיידקים רבים אשר מיוצרים באופן טבעי מהתמוססות חתיכות האוכל הנדבקות על הדפנות ובין שינינו – החיידקים האלו יוצרים שכבה לא מבוטלת של אבנית. כמו כן תזונה לא בריאה עלולה להביא לייצור מוגבר של חיידקים באזור השיניים. כשמדובר בניקיון אין צל של ספק שכאשר השיניים מוזנחות האבנית מצטבר אך לצערנו הרב גם עם ניקיון סדיר ובריא של השיניים האבנית תמצא את דרכה לעטוף את שינינו.

למה גורמת אבנית

האבנית גורמת למספר מחלות, חלקן קלות לטיפול ולריפוי וחלקן עלולות להוביל להוצאה כספית כבדה ואף לעקירה וטיפול כרוני.
מחלות קלות – לרוב כשאבנית מתפשטת על השיניים היא גורמת לדלקות חניכיים המתבטאות בכאבים וזרימת דם בעת הצחצוח. היא עלולה גם לגרום לחורים בשיניים שדורשים טיפול לסתימתם.
מחלות קשות – הצטברות אבנית מסיבית ואי מניעתה עלולה להביא לנסיגת חניכיים חמורה שבסופה תביא לשחיקת העצם וכמובן לצורך עקירות והשתלות. 

למה ניקוי שיניים מאבנית כל כך חשוב

ישנם מחקרים רבים שמוכיחים את הקשר המאוד אדוק שבין מחלות קשות לבריאות השיניים וחלל הפה, מחלות כגון – סוכרת, מחלות לב למיניהן ובעיות רבות במהלך התקין של ההיריון – ולכן ניקיון השיניים הוא בעל חשיבות רבה לבריאות שלנו. האבנית כמובן עלולה גם לגרום לריח רע מהפה ולהביא למצבים לא נעימים לך ולסובבים אותך.

איך מנקים אבנית מהשיניים

כאשר מנקים אבנית מסירים לא רק את שכבת האמייל הצהובה שנוצרת על השן אלא גם את הפלאק שמצטבר בין החניכיים לשן. השיננית משתמשת המיטב הציוד המקצועי על מנת להיכנס אל בין השן לחניכיים ולהוציא משם את הפלאק. מאחר וזוהי אינה פעולה שניתן לבצע בקלות עם מברשת השיניים שלכם אין מנוס מלקבוע פגישה עם השיננית או רופא השיניים.

לסיכום, בין אם אתם מפחדים מרופאי שיניים או פשוט לא חושבים שזה חשוב מספיק כדאי לכם לשוב ולבדוק את חשיבות ניקוי האבנית מהשיניים ולשקול מחדש את האופציה להזמין תור.

ציחצוח שיניים: 7 טיפים שיעזרו לך לצחצח שיניים בדרך הנכונה והבריאה ביותר!

אמנם זו נשמעת כמו שאלה שמעלה גיחוך מעט, מי מאיתנו לא יודע איך לצחצח שיניים אחרי כל כך הרבה שנים של צחצוח, אך תופתעו לגלות שלא כולם יודעין את כחל העקרונות החשובים שבצחצוח נכון ומיטבי. מילדות הורגלנו שצחצוח שיניים יכול למנוע ריחות רעיים, כאבי שיניים וחורים אבל לעיתים קרובות אנו מגלים שההרגלים הישנים שלנו הם בעצם מה שגרם להרבה מאוד מהבעיות שנוצרו לנו בשיניים. אז בואו נסגור את זה אחת ולתמיד – כיצד נכון לצחצח שיניים?

 1. צחצחו שיניים פעמיים ביום
  יש שני מועדים שבהם צריך לצחצח שיניים – בבוקר אחרי ארוחת הבוקר ובערב לפני השינה. בבוקר כל החיידקים שהתרבו בפה במהלך השינה עושים את זממם על השיניים שלכם ויוצרים ריח רע מהפה, אבנית ופלאק ובערב לפני השינה אנחנו בעצם מורידים את כל החיידקים שהתצטברו במהלך היום מכל האוכל והשתייה ששתינו. אלו הסיבות שצריך לצחצח פעמיים ביום.
 2. שטפו את הפה
  לפני שאתם מצחצחים את השיניים הכניסו מים לפיכם, גרגרו אותם, העבירו אותם דרך כל השיניים ותירקו אותם החוצה. זוהי פעולה שאמנם נראית מיותרת אך בעת השוואה של צחצוח שיניים לשטיפת ידיים, הרטבת השטח המצוחצח בטרם שמים עליו את הסבון או המשחה מייצרת הקצפה מוצלחת יותר ומתוך כך גם ניקיון מוצלח יותר.
 3. צחצחו מכל הכיוונים
  מאחורה, מקדימה, למעלה, בצדדים, על החך והלשון, ככל שתגיעו לכמה שיותר מהחלקים הפנימיים בפה כך תוכלו להיפתר מכמה שיותר חיידקים ולשמר את הניקיון של הפה שלכם לאורך זמן וביעילות יתרה.
 4. צחצחו חצי על השן חצי על החניכיים
  רוב החיידקים, הפלאק והאבנית מצטברים ברווח שבין החניכיים לשן. כאשר אתם מצחצחים שיניים הקפידו לשמור על מברשת השיניים בזווית של 45 מעלות כשהסיבים כלפי מעלה, הפעילו כמה שפחות לחץ על מנת לשמור את הסיבים מתוחים וגמישים ועברו שן אחר שן במעגליות. 
 5. בחרו מברשת שיניים נכונה
  מברשת שיניים נכונה היא לא עניין של מה בכך, הבחירה הנכונה עבורכם יכולה להפוך את צחצוח השיניים מסיוט לפעולה הקלה ביותר ביום. מברשת שיניים בעלת סיבים עדינים וגמישים עשויה להיות יעילה יותר ממברשת שיניים עם סיבים קשיחים שעלולים לגרום לנזקים בחניכיים עם הפעלת לחץ מעט יותר חזקה מהרגיל.
 6. מי פה
  השתמשו במי פה, הם עוזרים להסיר פלאק ביעילות ואף עוזרים להשגת ריח נעים מהפה לאורך זמן. שטיפה של חלל הפה במי פה באופן יום יומי יכולה להשפיע על ריח הפה לצמיתות וכמובן לניקיון השיניים.
 7. החליפו מברשת מידי פעם
  גם למברשות שיניים יש תוחלת חיים והיא לרוב נעה בין 3 ל4 חודשים. מברשת שיניים כמו כל מכשיר ניקוי בסופו של דבר הופכת להיות המכשיר הכי מלוכלך בבית. מברשת שיניים ישנה צברה לא רק את החיידקים שבפיכם אלא גם חיידקים מוספים בסביבה ולכן כדאי להחליפה מידי פעם.
 8. שיננית וטיפול
  אבנית, פלאק וסתימות הם טיפולים בלתי נמנעים שגם המצחצח הקבוע והנחוש ביותר צריך לעבור מידי פעם. מומלץ ללכת לניקוי אבנית ופלאק אצל שיננית לפחות פעם בשנה אם לא פעמיים ולרופא מומלץ ללכת לבדיקה שגרתית. זהו אמנם לא צחצוח שיניים נכון אך הוא גורם משפיע חזק על צחצוח השיניים העתידי שלכם.

לסיכום, אנו מקווים שכל הדגשים לצחצוח השיניים ברורים ושהם יעזרו לכם לפתח שגרה בריאה יותר לשיניים  ולחלל הפה. ואם אתם כבר יודעים את כל זה וזו השגרה שלכם אז כל הכבוד, המשיכו כך! 

טיפולי שיניים לילדים

בדיקות שיניים קבועות לילדים הינן חלק קריטי בטיפול הבריאותי המונע.

במהלך בדיקת שיניים, רופא השיניים או השיננית ינקו את שיני ילדכם ויעריכו את הסיכון של ילדכם להופעת עששת. הבדיקה עשויה לכלול יישום חומר איטום או פלואוריד על מנת להפחית את הסיכון לריקבון. בדיקת שיניים לילדים עשויה לכלול גם צילומי רנטגן לשיניים או פרוצדורות אבחון אחרות.

רופא השיניים או השיננית ידונו ככל הנראה בהרגלי התזונה ובהיגיינת הפה של ילדכם וידגימו טכניקות צחצוח ושימוש בחוט דנטלי. נושאים אחרים עשויים לכלול מניעת פגיעות דרך הפה או, עבור מתבגרים, הסיכונים הבריאותיים הקשורים לטבק, שימוש בסמים ופירסינג בפה.

למה זה נעשה

בדיקות שיניים קבועות מסייעות בהגנה על בריאות הפה של ילדכם. הן מאפשרות לרופא השיניים של ילדך הזדמנות לאתר בעיות מוקדם, כשהן ניתנות לטיפול, ומספקות טיפים לטיפול בשיניים של ילדך.

מתי לעבור בדיקת שיניים

גורמים שונים עשויים לקבוע באיזו תדירות ילדכם זקוק לבדיקת שיניים, כולל גיל, בריאות וסיכון לעששת. שקול את ההנחיות הכלליות הבאות:

גילאים 6 חודשים עד שנה: האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים ואיגוד השיניים האמריקני ממליצים לקבוע בדיקת שיניים ראשונה לילד לאחר גדילת השן הראשונה ולא יאוחר מיום ההולדת הראשון. בבדיקה השיניים והחניכיים של תינוקכם ייבדקו.

פעוטות, ילדים ובני נוער בגילאי בית הספר. האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים ממליצה לתאם בדיקות שיניים סדירות, כאשר המרווח השכיח ביותר הוא כל חצי שנה. עם זאת, רופא השיניים עשוי להמליץ ​​על ביקורים פחות או יותר תכופים בהתאם לגורמי הסיכון של ילדכם לבעיות בריאות הפה.

איך אתה מתכונן

לפני שתקבע בדיקת שיניים ראשונה של ילדך, שקול אם יהיה לך הכי נוח לבקר אצל רופא השיניים המשפחתי שלך או לקחת את ילדך לרופא שיניים לילדים – רופא שיניים המספק טיפול שיניים וטיפול מיוחד לילדים, החל בתינוקות ועד בני נוער. לרופאי שיניים לילדים יש בדרך כלל משרדים וציוד המיועדים במיוחד לילדים.

כדי לעזור להכין את ילדכם לבדיקת שיניים:

תכנן בזהירות את ביקור ילדך. קבע את בדיקת השיניים לילדך בשעה ביום בה הוא או היא רגועים וסביר להניח שהוא ישתף פעולה.

תהיה חיובי. כשאתם מדברים עם ילדכם על בדיקת השיניים, הימנעו משימוש במילים כמו "כאב", "זריקה" או "פגיעה". במקום זאת, אמור לילדך שרופא השיניים ישתמש בכלים מיוחדים כדי לוודא שהשיניים שלו בריאות. כדאי להזכיר לילדך שגם אתה מבקר אצל רופא השיניים, אך אל תספר לו על חוויות שיניים שליליות שהיו לך.

למה אתה יכול לצפות

תהליך בדיקת השיניים לילדים עשוי להשתנות בהתאם לגיל הילד ולצרכי הטיפול בו.

הבדיקה יכולה להיערך בכמה דרכים, או שהילד יתבקש לשבת על שולחן או כיסא הבדיקה או שבמקרים מיוחדים הוא יוכל לשבת בחיק ההורה. אז סביר להניח שרופא השיניים או השיננית:

 • יבדוק את היגיינת הפה של ילדך ואת בריאותו הכללית, הרגלי שתייה ואכילה, והסיכון לעששת בשיניים.
 • הסרת כתמים או משקעים על שיני ילדך על ידי קרצוף עדין בעזרת מברשת שיניים רטובה או מטלית רטובה.
 • ניקוי השיניים בטכניקות מתאימות.
 • בדיקה כמה פלואוריד ילדך מקבל דרך הדיאטה ושימוש במוצרי היגיינת הפה – ובמידת הצורך, רופא השיניים ורשום עבורו תוסף פלואוריד או יתחיל טיפול פלואוריד מקומי על שיני ילדך.
 • חיפוש פצעים או בליטות בלשון ילדך, בתוך הלחיים ועל גג הפה.
 • הערכת ההשפעה של הרגלים כמו שימוש במוצץ ומציצת אגודל.

במהלך כל בדיקה קבועה, רופא השיניים או השיננית ימשיכו להעריך את היגיינת הפה של ילדכם ואת בריאותו הכללית, הרגלי שתייה ואכילה, ואת הסיכון לעששת. מלבד ניקוי שיני ילדך, רופא השיניים או השיננית יכולים לערוך בדיקות נוספות.

ציפוי קומפוזיט השלמת שיניים

ציפוי קומפוזיט או בשם אחר בונדינג לשיניים הוא הליך בו משתמשים בחומר מרוכב בצבע השן (חומר פלסטי עמיד) שמתקשה באור מיוחד, אשר בסופו של דבר מאפשר קישור של החומר לשן כדי להחזיר או לשפר את חיוכו של אדם.

מדוע יש צורך לעשות ציפוי קומפוזיט לשיניים ומתי זאת אפשרות שניתן לקחת בחשבון:

 • תיקון שיניים רקובות (חומרים מרוכבים משמשים למילוי חללים)
 • תיקון שיניים סדוקות או סדוקות
 • לשיפור המראה של שיניים צהובות
 • לסגירת רווחים בין השיניים
 • לגרום לשיניים להיראות ארוכות יותר
 • כדי לשנות את צורת השיניים
 • כדי להגן על חלק משורש השן שנחשף כשנסוגים החניכיים

תהליך ציפוי השיניים

הכנה: יש מעט הכנות מראש הנדרשות לפני תהליך ציפוי השיניים. לעתים קרובות אין צורך בהרדמה אלא אם כן נעשה יש צורך לקדוח בשן כדי לשנות את צורתה, או שהאזור קרוב לעצב. 

תהליך ההדבקה: רופא השיניים ישייף את פני השן וישים נוזל 'מקשר'. פעולות אלה עוזרות לחומר ההדבקה להידבק לשן. לאחר מכן השרף בצבע שן, מורכב על השן, מעוצב ומוחלק לצורה הרצויה. החומר מתקשה באור בהיר (בדרך כלל כחול) או לייזר. לאחר שהחומר מתקשה, רופא השיניים שלך יקצץ אותו וילטש אותו כך שיתאים לברק של שאר משטח השן.

זמן ההשלמה: ההליך אורך כ 30 עד 60 דקות לשן.

בגלל חלק מהמגבלות על ציפוי שיניים, ישנם רופאי שיניים הרואים את זה כמתאים יותר לשינויים קוסמטיים קטנים, לתיקון לטווח הקצר של בעיות קוסמטיות, ולתיקון שיניים באזורים עם לחץ נשיכה נמוך מאוד (שיניים קדמיות, למשל). שוחח עם רופא השיניים שלך על הגישה הקוסמטית הטובה ביותר עבורך.

יתרונות וחסרונות של ציפוי קומפוזיט להשלמת שיניים

יתרונות: ציפוי קומפוזיט לשיניים הוא בין האפשרויות הקלות והפחות יקרות בהליך שיניים קוסמטי. שלא כמו כתרים למשל, שהם חיפוי שיניים בהתאמה אישית שיש לייצר במעבדה, בדרך כלל ניתן לבצע ציפוי זה בביקור אחד אלא אם כן מדובר במספר שיניים. יתרון נוסף, הוא שהכמות המעטה ביותר של אמייל השיניים מוסרת. כמו כן, אלא אם כן הציפוי נעשה למילוי חלל, לרוב אין צורך בהרדמה.

חסרונות: ציפוי שיניים אינו דוחה כתמים כמו גם כתרים. חומרי ההדבקה מחזיקים מעמד זמן רב כמו כתרים או סתימות. 

בגלל חלק מהמגבלות של ציפוי השיניים, ישנם רופאי שיניים הרואים את ההליך כמתאים לשינויים קוסמטיים קטנים, לתיקון לטווח הקצר של בעיות קוסמטיות, ולתיקון שיניים באזורים עם לחץ נשיכה נמוך מאוד. 

אורך החיים של חומרי ההדבקה לשיניים תלוי בכמות ההדבקה ובהרגלי היגיינת הפה שלך.

לשיניים עם הציפוי אין כוח זהה לשיניים הטבעיות שלך, והרגלים מסוימים יכולים לקצר את תוחלת החיים שלהן. אם אתה נוטה לנשוך חזק, למשל. כמו כן, אם אתם מעשנים או שותים הרבה משקאות כהים, כגון קפה או יין אדום, חומר הציפוי שלכם יוכתם מהר יותר ויהיה צורך להחליפו מוקדם יותר.

שחזור שניים – סוגי שיקום

אם חיית עם המבוכה של בעיות שיניים בולטות, אתה לא לבד. אנשים רבים סובלים מנזק שיניים קוסמטי ומבני. אבל יש חדשות טובות. היום יש ארסנל של טכניקות שיקום שיניים לריפוי עששת או שחיקת שיניים, שיניים סדוקות או שברים, יישור שיניים, כתמי שיניים עמידים לטיפול ונזקים דנטליים אחרים.

כאשר הנזק הוא נרחב, יתכן כי הריקבון הגיע לשורשי השיניים וכתוצאה מכך נוצרים אזורים גדולים שכבר לא תומכים במבנה השיניים. במקרה זה, אתה עשוי להיות מועמד טוב לשיקום שיניים עקיף. ניתן לתקן אזורים קטנים יותר ומוגבלים של נזק בעזרת שיקום ישיר.

שיקום ישיר

ניתן להשלים שיקום ישיר בביקור אחד בלבד במרפאת רופא השיניים. זהו תהליך בו מוחלפים אזורים קטנים של מבנה שיניים פגום בשרפים מרוכבים. שיקום ישיר מבוצע בהצלחה מדי יום במשרד רופאי השיניים של בכדי למלא חללים ולתקן בעיות מקומיות אחרות.

שיקום לא ישיר

שחזור שיניים עקיף מצוין במקרים אלו כאשר אין מספיק מבנה שיניים תומך בכדי לשחזר את השן כראוי. במקרה זה, רופא השיניים יתכנן בקפידה את החומרים והשיטות הדרושים לתיקון המצב. לאחר מכן מיוצרים כתר או טיפול Onlay, במעבדה ומונחים בתיאום לאחר מכן.

מה זה בעצם שיקום שיניים?

שיקומים הם הדרכים השונות בהן רופא השיניים יכול להחליף או לשחזר שיניים חסרות או חלקים חסרים במבנה השן. מבנה שיניים יכול להיות חסר בגלל ריקבון, הידרדרות (היחלשות) של שיקום שהונח בעבר או שבר של השן. דוגמאות לשחזור כוללות את הדברים הבאים:

סתימות הן הסוג הנפוץ ביותר של שיקום שיניים. ניתן למלא שיניים בחומר זהב, אמלגם מכסף או בחומרי פלסטיק וזכוכית צבעוניים בשיניים הנקראים סתימות שרף מורכבות.

חורים דנטליים נגרמים כתוצאה מחיידקים, תזונה חומצית וסוכר גבוהה, היגיינת פה לקויה והנטייה האישית של כל בן אדם לעששת. אם לא מטופל, הריקבון יתפשט ויגרום לבעיות מבניות הדורשות נהלים מורכבים יותר. סתימות שרף מורכבות לחללים ניתנות לביצוע על ידי ביקור פשוט אצל רופא שיניים, בדרך כלל בביקור אחד. סתימות קרמיקה וחרסינה עמידות יותר לאורך זמן מאשר שרף מורכב ומצריכות שתי פגישות וייצוב.

כתרים הם "כובע" בצורת שיניים המונח על גבי שן כדי להחזיר את צורתו וגודלו, חוזקו, מראהו, להחזקת גשר במקום או לכיסוי שתל דנטלי. לעיתים קרובות יש צורך לעצב את השיניים באופן שווה סביב השן הבעייתית כך שהכתר ישלים בצורה מושלמת את גודל השן וצורתה. זהו תהליך ארוך ועשוי להיות כרוך בהכנת דגמים שישלחו למעבדה, עם שימוש במילוי / כתר זמני בינתיים. בחלק מהמרפאות של רופאי השיניים יש טכנולוגיה בה נשלחים רשמים דיגיטליים למכונת כרסום שתעבד כתר במשרד, לפעמים בביקור אחד.

גשרים הם שיניים מזויפות שנועדו "לגשר" על הפער שנוצר על ידי שן חסרה או כמה שיניים חסרות. ניתן לעגן את הגשרים משני הצדדים על ידי כתרים ולקבע אותם באזור באופן קבוע.

השתלת שיניים מיועדת להחליף שן שפגועה כדי שיהיה ניתן להציל אותה. שתל משמש להחלפת כל מבנה השן, כולל השורש. הטכניקה משתמשת בגוף טיטניום המונח בניתוח בעצם הלסת שלך, המשכפל את תפקוד שורש השן. ברגע שעצם הלסת ומתקן מתאחדים זה בזה, מחוברת שן חלופית. להשתלות שיניים מעט מאוד השפעה על השיניים הסמוכות, והן חיוניות במניעת שחיקת עצם הלסת ופגיעה ביכולת הלעיסה שעלולה להוביל לתזונה לקויה.

שיניים תותבות הן תחליף נשלף לשיניים חסרות ולרקמות הסובבות. הם עשויים שרף אקרילי, לעיתים בשילוב עם תוספות מתכת. תותבות שלמות מחליפות את כל השיניים. תותבות חלקיות הן אופציה כאשר נותרו כמה שיניים טבעיות, כך שהן מתקבעות בפה על ידי אבזמי מתכת המחוברים לשיניים הטבעיות.

הכל אודות שיניים צהובות\כהות

בעוד שסלבריטאים ודוגמניות עשויים להראות שיניים לבנות כפנינים, החיוכים של מרבית האנשים הם פחות בוהקים. אבל זה לא אמור להפתיע יותר מדי. דברים רבים יכולים להשפיע על צבע השיניים שלך ולהפוך אותם לגוון צהוב, מה שעלול לגרום לאנשים מסוימים לחוש מודעות עצמית כלפי המראה שלהם ואף להסס לחייך.

מה גורם לשיניים צהובות 

האם יש לך שיניים צהובות? האם אתם מחפש דרך לשנות זאת? כדי להתחיל את תהליך הלבנת השיניים שלך, השלב הראשון הוא להתבונן בהרגלים שלך או בגורמים אחרים שעלולים לגרום לשינוי צבע השיניים:

תזונה: מזונות מסוימים עתירי טאנינים, כמו יין אדום, הם גורמים פוטנציאליים לשיניים צהובות. כמה מהגורמים השכיחים ביותר היוצרים כתמים בשיניים כוללים שתיית משקאות כמו קפה, סודה ויין. חומרים אלה נכנסים לאמייל של השיניים שלך ויכולים לגרום לשינוי צבע לטווח הארוך.

עישון: עישון הוא אחד הגורמים העיקריים לשיניים צהובות, וכתמים מעישון יכולים להיות עקשניים. אך מעשנים יכולים לשפר את שיניהם הצהובות על ידי הפסקת עישון, יחד עם שגרת טיפוח מלאה על ידי צחצוח שיניים פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי מדי יום, ושימוש במוצרי הלבנת שיניים נכונים.

מחלה: מצבים רפואיים מסוימים או תרופות מסוימות גם יכולים לגרום לשיניים צהובות. חולים העוברים כימותרפיה עלולים לפתח שיניים צהובות או מוכתמות. כמו כן, סוגים מסוימים של תרופות מרשם הכוללות תרופות לאסטמה ולחץ דם גבוה גם גורמות לשיניים צהובות.

היגיינת פה לקויה: היגיינת פה לקויה היא אחד הגורמים לשיניים צהובות, אך אפילו מברשות השיניים הטובות ביותר לא יכולות למנוע את הצהבת השיניים המחמירה עם הגיל.

כיצד להלבין שיניים צהובות

לאחר שהחלטת להשקיע בחיוך לבן יותר ובהיר יותר, יש מספר אפשרויות הטיפול שיש לקחת בחשבון. מטיפולים רפואיים ועד רצועות הלבנה בבית, ג'לים, משחות שיניים וכדומה, יש מגוון דרכים להיפרד משיניים צהובות ולהשיג את החיוך הלבן המושלם. להלן מספר פרטים כלליים על שתי האפשרויות שיעזרו לכם לקבל החלטה משכילה כיצד להלבין את השיניים הצהובות:

הלבנת שיניים מקצועית: הלבנת שיניים מקצועית נעשית במרפאת רופא השיניים שלך וכוללת יישום של חומר הלבנה ישירות לשיניים. אורות או לייזרים מיוחדים עשויים לשמש גם כדי לשפר את הביצועים. בהתאם למצב השיניים הצהובות שלך, יתכן שתבצע טיפולי אחד או כמה שנעים בין 30 דקות לשעה.

הלבנת פנים בבית: האפשרויות להלבנת שיניים בבית כוללות רצועות הלבנה או ג'לים ללא מרשם, שניהם משתמשים בג'ל הלבנה על בסיס חמצן. בדרך כלל התוצאות הראשוניות נראות רק לאחר מספר ימים ונמשכות עד שתים עשרה חודשים עבור חלק מהמוצרים. אפשרויות אלה חסכוניות יותר.

אם אתה רוצה להלבין שיניים צהובות, קשה לדעת מאיפה להתחיל. ישנן כל כך הרבה אפשרויות להלבנת שיניים צהובות עד שזה יכול להיות מבלבל. לא משנה מה תחליטו, תמיד כדאי להתייעץ עם רופא השיניים לגבי האפשרויות לפני שתתחילו. 

שתל שיניים

מהי עלות שתל שיניים?

עלות שתל שיניים נקבעת בהתאם למספר פרמטרים בסיסיים, והיא מהווה חלק אחד מתוך מרכיבים נוספים הכרוכים בתהליך של השתלת שיניים. למעשה, חשוב לזכור כי המחיר של שתל שיניים אינו המרכיב הגדול ביותר בהשתלה. בשורות הבאות נסביר את הנושא.

עלות השתל עצמו

בכל מרפאה גובים עבור שתל שיניים מחיר שונה, וזאת לאור שיקולים מקצועיים וכלכליים שונים של המרפאה. בנוסף, המחיר של השתל נקבע בהתאם לפרמטרים השונים שלו, למשל היצרנית שמאחורי השתל והמוניטין שלה, עמידתו של התקן בתקנים מחמירים ומיוחדים, מאפיינים ייחודיים של השתל הדרושים למאפייני הפה של המטופל והמצב בטרם ההשתלה, החומר שממנו עשוי השתל ועוד. יחד עם זאת, ההבדלים בין העלויות של השתלים אינן כה גבוהות כפי שהדבר יכול להשתמע. מצד שני, אם מדובר על השתלה המצריכה יישום של מספר שתלים, כמובן שהפערים הללו יהיו יותר ויותר משמעותיים מבחינת ההוצאה הנדרשת מהמטופל.

מה עוד משפיע על העלות של השתלת שיניים?

שתל שיניים הוא מרכיב מרכזי בהשתלת שיניים אך בוודאי לא היחיד. אם ניקח למשל את עולם הכתרים נראה שמדובר בעולם ומלואו. בין היתר ישנם כתרי המתכת הישנים, כתרים עם ציפוי חרסינה וחלק פנימי ממתכת אצילה או חצי אצילה, כתרים מחרסינה דחוסה, כתרי זירקוניה, כתרי אי מקס ועוד. הרשימה הזו מתארת גם את המחירים ההולכים ועולים בהתאמה, ובין הכתרים הללו בהחלט יכולים להיות פערים של אלפי שקלים. לכך מצטרפות עוד אפשרויות מבחינת המבנה שמיושם על גבי השתל, וגם כאן יש מחירים שונים, כאשר מבנים מזירקוניה עולים יותר ממבנים מטיטניום והם בעיקר דרושים להשתלות בשיניים הקדמיות.

מעבר לכך, העלות הכוללת של השתלת שיניים תלויה בעוד מספר היבטים. לדוגמא, יכולים להיות הבדלים במחירים בין השתלות מורכבות המבוצעות בחלק האחורי של הלסת העליונה ובין השתלות באזורים אחרים. כמו כן, ייתכן שעקב מחסור בכמות ובאיכות של העצם יהיה צורך בביצוע השתלת עצם והרמת סינוס, וכדומה.

לפרטים נוספים על עלות שתל שיניים ולקביעת פגישה, פנו אל מרפאתנו בטלפון 03-9313155.


השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155

שתלים דנטליים סוגים

סוגי שתלים דנטליים ומשמעותם

יש אנשים שמעולם לא עברו השתלת שיניים ויש להם תפיסות לא נכונות לגבי הנושא. אחת הבולטות שבהן היא התפיסה לפיה השתלת שיניים דומה להשתלת איברים אחרים בגוף, אולם מדובר בעולם שונה לחלוטין. כאשר מדברים על שתל דנטלי הכוונה איננה לשן שנלקחת מתורם אלא בבורג ממתכת העשוי מסגסוגת  טיטניום. לבורג הזה יש הברגה חיצונית שתפקידה להתברג אל תוך עצם הלסת באופן חזק ויציב. כמו כן, לבורג יש הברגה פנימית שאליה מבריגים לאחר מכן את המבנה הנבחר, ועליו בהמשך את הכתר הזמני והקבוע בהתאם לבחירה של הרופא והמטופל.

אילו סוגי שתלים ישנם?

ישנם מספר סוגי שתלים בשיניים, אותם ניתן לחלק לפי קטגוריות שונות. מרבית השתלים כיום עשויים מסגסוגת של טיטניום, שהינה מתכת חזקה מאוד שהגוף איננו דוחה אותה – שני היבטים הכרחיים לשתל. ניתן גם לחלק את סוגי השתלים לפי אורכים שונים – הרופא בוחר את האורך הרצוי בהתאם למיקום השתל, כמות ואיכות העצם ועוד פרמטרים נוספים. בנוסף, לשתלים יש גם קטרים שונים וגם הם נבחרים כתלות ברוחב העצם והמרחק משיניים / שתלים סמוכים.

לאחר תקופת המתנה של מספר חודשים יתחיל תהליך השיקום- הברגת המבנה והדבקת או הברגת הכתר הזמני והקבוע.

ישנם גם סוגים שונים של כתרים שניתן להשתמש על גבי השתלים- כתרים עם בסיס מתכתי וציפוי חרסינה או כתרים עם בסיס מחרסינה, כתרים הנקראים גם כתרי זירקוניה, בעלי רמת אסתטיקה גבוהה יותר.

ישנה גם אפשרות להשתמש בשתלים לעיגון תותבות. במיקרים אלו יש להשתמש במיבנים מיוחדים- בצורות שונות. מבנים אלו מתחברים עם מחברים מיוחדים לבסיס התותבת ועוזרים לייצב אותה.

למידע נוסף על שתלים דנטליים, סוגים והבדלים, פנו אל מרפאתנו בטלפון 03-9313155.

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155

שתלים בשיניים מחיר

מה משפיע על מחיר של שתל בשן?

מי שמחפש מידע באינטרנט על מחיר של שתל בשן ימצא שהעלויות משתנות בין המרפאות. יש לכך סיבות טובות והן קשורות בטיבו של השתל, בשיקולי המרפאה ובהיבטים נוספים אותם נתאר בשורות הבאות.

כמה עולה שתל?

קודם כל, ראוי להסביר ששתלים להשתלות שיניים הינם ברגים העשויים מטיטניום. כמעט תמיד מדובר בסוג של בורג אשר לו הברגה חיצונית ופנימית המשמשות לאחיזה בעצם ולהברגת המבנה הזמני ואחריו הקבוע אל תוך השתל. מעבר לכך, השתלים יכולים להשתנות במגוון מאפיינים כמו האורך והרוחב שלהם, הצורה שלהם, החומר ממנו הם עשויים, היצרנית שלהם והמוניטין שלה, העמידה בתקנים מקומיים ובינלאומיים ועוד. כל ההיבטים הללו יכולים להשפיע על מחיר שתל בשיניים.

יחד עם זאת, אין בכך לומר שאותו השתל יעלה תמיד אותו הדבר. כלומר, ייתכן שבמרפאה אחת יציעו לכם מחיר שתל שיניים נמוך יותר מאשר באחרת גם באותו הפריט. מדוע? מפני שישנה חשיבות האם השתל מבוצע ע"י מומחה למחלות חניכיים או כירורג פה ולסת . יש להתחשב גם ברמת הסטריליזציה של המרפאה, ניסיון הרופא והצוות, ידע, מכשור, אחריות ועוד גורמים רבים אשר משפיעים על העלות הכוללת של שתל.

עלות נוספת שיש לקחת בחשבון היא שיקום השתל- עלות המבנה, הכתר הזמני והכתר הקבוע שיבוצעו בהמשך. לעלויות אלו יש גם להוסיף עלות מעבדה. מעבדת שיניים איכותית שמבצעת עבודתה בצורה מדויקת, ובחריטה ממוחשבת- תגבה מחיר גבוה יותר עבור העבודה. ניסיונו של הרופא ורמת המקצועיות שלו גם הן מרכיב חשוב בעלות הסופית.

יש לזכור ששתלים אינם מתנה לכל החיים וכאשר נבצע אותם נרצה למקסם את סיכויי ההצלחה ותוחלת החיים שלהם. 

זכרו שהשתלים אמורים ללוות אתכם נאמנה לאורך שנים ולאפשר תפקוד מלא ותקין של הלעיסה, בלי לגרום לבעיות בריאות בחלל הפה או לכשלים. לכן, אין זה המקום לחסוך סכום כסף שיכול להתבטא בסופו של דבר בבעיות, בצורך בטיפולים תוך זמן קצר, ובהוצאות יותר גבוהות ממה שחסכתם.

לפרטים נוספים על מחיר של שתל בשן ולקביעת פגישה, פנו אל מרפאתנו בטלפון 03-9313155.

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155

כמה עולה טיפול שורש אצל מומחה

מחיר טיפול שורש אצל מומחה מצדיק את עצמו!

לא פעם אנשים הפונים למרפאה שלנו שואלים כמה עולה טיפול שורש אצל מומחה. אנו מסבירים להם כי מחיר טיפול שורש אצל מומחה משתנה בהתאם למורכבות הטיפול והשלבים השונים הנדרשים לביצוע. יחד עם זאת, אין ספק כי תמיד עדיף לעבור את הטיפול אצל מומחה, גם אם הוא כרוך בעלויות קצת יותר גבוהות, וזאת עקב הגדלת הסיכוי להצלחה והקטנת הסיכון לכישלון הטיפול.

מה קובע את מחיר הטיפול?

מחיר טיפול שורש מומחה נקבע בהתאם לתוכנית הטיפולית, אותה בונה המומחה לאור הבדיקות המקדימות והצילומים. כך למשל, ייתכן כי הממצאים יראו שיש לבצע טיפול שורש רק בתעלה אחת, בשתי תעלות או בשלוש תעלות – מה שישפיע על המחיר. אחת הפעולות החשובות והקשות במהלך טיפול השורש או חידוש טיפול שורש הינו איתור תעלות השורש. לרוב בכל שורש יש תעלה אחת אך קיימים מקרים בהם בשורש אחד יש שתי תעלות. במידה והרופא לא מאתר כל כולן ואוטם אותן כהלכה, קרוב לוודאי יהיה צורך בביצוע טיפול חוזר מאחר ועלולים להתפתח דלקת וכאבים. לכן ישנה חשיבות גבוהה לבצע את הטיפול, במיוחד בשיניים אחריות אך לא רק, אצל מומחה לטיפולי שורש.

ואם כבר הזכרנו את הטיפולים החוזרים, המכונים חידוש טיפול שורש, הרי שמדובר בצורך נפוץ למדי שעולה בדרך כלל עקב דלקת באחד משורשי השן. חידוש טיפול שורש בתעלה אחת, שתיים או שלוש עולה יותר מאשר הטיפול הראשוני מאחר שקיימות בו מורכבויות רפואיות ייחודיות, ואותו חשוב במיוחד שיבצע אנדודונט המסוגל לתת מענה יסודי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

מעבר לכך, מחיר טיפול שורש אצל מומחה מושפע מעוד היבטים של הטיפול, ובפרט מהשלבים הנדרשים אחריו. כך למשל, ייתכן שלאחר ניקוי התעלות יהיה צורך לבצע סתימה, וייתכן שיהיה צורך ביישום מבנה וכתר. קיימים הבדלים משמעותיים בין המחירים של סתימות וכתרים, וכן ישנם הבדלים לא מבוטלים בין העלויות של כתרים מסוגים שונים.

רוצים לדעת בדיוק כמה עולה טיפול שורש אצל מומחה? פנו אל מרפאתנו בטלפון 03-9313155.

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155