כתר זירקוניה לשיניים

כאשר יש מצב של הרס גדול של כותרת השן, לדוגמא לאחר טיפול שורש או כאשר השן נותרה עם קירות דקים או לאחר שבר של שן כתוצאה מנפילה וכו', יש צורך לשקם את השן עם שיקום קבוע הנקרא "כתר".

הכתר מקיף את השן 360 מעלות ובכך מחזק את השן ומשפר אסתטיקה במקרה שהשן הייתה כהה או פגומה.

מהו כתר זירקוניה לשיניים? 

כתר זירקוניה מלא לשיניים הוא אמצעי נוסף שבו עושים רופאי השיניים שימוש בכדי לשמור על המראה האסתטי של הפה.
סוג זה של כתרים מעניק תוצאה אסתטית גבוהה במיוחד מאחר ואין את השכבה הפנימית המתכתית הכהה.

כתרים אלו עשויים מזירקוניום – מתכת לבנה ולכן הם משלבים הן את תכונת החוזק הנדרשת מכתרים והן את תכונת האסתטיקה הגבוהה, ובכך יוצרים שילוב אופטימאלי לאזורים עם דרישה אסתטית – כמו האזורים הקידמיים.

צבעו של כתר זירקוניה דומה מאוד לצבען הטבעי של השיניים ולכן הוא מתמזג יפה בפה באופן מושלם ומשווה לו מראה טבעי.
היעדר המתכת בכתרי שיניים מזירקוניה תורמים אף הם לאסתטיקה.

יתרונות כתר זירקוניה

יתרון של כתר זירקוניה הוא האפשרות למעבר אור ולכן הוא אינו יוצר מראה אטום כמו שכתרים אחרים יוצרים.

בנוסף, ניתן להשתמש עם כתרים אלו במטופלים הסובלים מאלרגיות למתכות שמצויות בכתרים עם בסיס מתכתי. החרסינה גם פחות מגרה את החניכיים ובכך מאפשרת תוחלת חיים ארוכה לשיקום.

יתרונו הנוסף של כתר זירקוניה הוא מניעת הצטברות חיידקים מתחת לכתר בזכות היעדר המתכת וכתוצאה מכך הסיכון לדלקות חניכיים נמוך יותר וביקורים חוזרים במרפאות השיניים גם נמוך יותר.

כיום, ישנן שיטות חדשניות ליצירת כתרי כל חרסינה. בשיטות אלו רופא השיניים סורק את השן המושחזת בעזרת סורק מיוחד. "התמונה" המתקבלת נשלחת למעבדה שם הטכנאי יוצר את הכתר בעזרת מחרטה ממוחשבת. לעיתים ניתן לייצר את הכתר במרפאת השיניים בעזרת המחרטה.  הדבר מאפשר יצירת כתר זירקוניה מדויק, חזק ואסתטי עם צמצום זמן הטיפול שכן הכתר מוכן במקום.

כתר זירקוניה הינו חזק בדומה לסוגים קודמים של כתרים לשיניים, ומאחר והם אסתטיים מאוד הם נפוצים בשיניים הקדמיות, קיימים סוגים שונים של כתרים אלו וביחד עם מיומנות גבוהה של רופא וטכנאי שיניים מוכשר ניתן להגיע לרמה אסתטית גבוהה במיוחד.

איך מותאם כתר זירקוניה לשיניים?

כל מטופל מביא איתו נתונים שונים השייכים לחלל הפה שלו, ולכן יש צורך בהתאמת כל כתר זירקוניה לשיניים הספציפיות של כל מטופל. על מנת שכתר זירקוניה לשיניים מתאים באופן מלא לכל מטופל ומטופל, נערכים צילומים, מדידות ומגוון טיפולים שיוכלו להוביל את רופא השיניים המטפל לכדי קבלת תוצאה לא פחות ממושלמת של כתר זירקוניה לשיניים.

היום, הודות למגוון טכנולוגיות כמו מידול תלת מימדי ושימוש במגוון עזרים מתפתחים ביותר, יכולים רופאי השיניים השונים להגיע לתוצאות סופר מדויקות, כך שהן יתאימו כמו כפפה ליד לחלל הפה של כל מטופל בפני עצמו. אם בעבר עוד היה חשש לחוסר דיוקים שעלולים היו להוביל לכדי מצבים של חוסר התאמה, הרי שהיום לא קיים כל חשש כזה, בעיקר לא כאשר מדובר על כתר זירקוניה לשיניים.

מתי כתר זירקוניה לשיניים יכול להיות יעיל?

קיימים כל מיני מצבים שבהם כתר זירקוניה לשיניים יהפוך להיות אפשרות סופר רלוונטית ועדיפה על פני האפשרויות האחרות. ברגע ששן מסויימת נחלשת מסיבות כאלו ואחרות, והופכת לחשופה בפני מצבים כמו שברים או סדקים, כתר זירקוניה לשיניים יכול להיות פתרון מעולה; שן שבורה שזקוקה לשחזור, תוכל לקבל מענה מדהים על ידי כתר זירקוניה לשיניים; כאשר מטופל מסוים סובל משן שאינה אסתטית, מבחינת חדות או פגמים כאלו ואחרים, כתר זירקוניה לשיניים יוכל להסתיר את הפגמים ולהעניק לשן מראה טבעי ואסתטי; שיניים שעברו טיפולי שורש מסיבות שונות יכולות להנות מכתר זירקוניה לשיניים שיסתיר את הפגמים הקיימים.

כתר זירקוניה לשיניים – האם הוא עמיד לאורך זמן?

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בנושא של כתרים בשיניים היא שהרבה פעמים קיים חשש בקרב המטופלים שהכתרים לא יחזיקו מעמד לאורך זמן. כאשר מדברים על כתר זירקוניה לשיניים, אין כל סיבה לחשש, ולמה? פשוט מאוד – כי מדובר כאן על אחד מסוגי הכתרים החזקים ביותר שקיימים היום בשוק.

כמובן שכתר זירקוניה לשיניים לא יכול להחזיק מעמד בחוזקתו אך ורק בזכות עצמו, ויש כמה דברים שתצטרכו לעשות על מנת לסייע לו להיות עמיד ואיתן כפי שהוא אמור להיות. הקפדה ושמירה על היגיינת הפה, על ידי פעולות כמו שטיפת הפה באמצעות מי פה, שימוש בחוט דנטלי לשם סילוק שאריות המזון, וכמובן צחצוח שיניים תדיר ויום יומי, בכמות של לפחות פעמיים ביום, כל אלו הן הכרחיות על מנת לשמור על כתר זירקוניה לשיניים בתור כתר עמיד ויציב.

פעולות נוספות שכדאי לעשות על מנת לשמר את מצבו התקין של כתר זירקוניה לשיניים

כמובן שמעבר לשמירה על היגיינת הפה באופן עצמאי, יש עוד פעולות שתוכלו לעשות, או פעולות שמהם תוכלו להימנע, על מנת להבטיח את אורך החיים של כתר זירקוניה לשיניים. למשל, הימנעות מאכילת מאכלים קשים מאוד, כמו גם לעיסת קרח שמאפיינת לא מעט אנשים, היא הימנעות שיכולה להוביל לאורך חיים הרבה יותר ארוך של כתר זירקוניה לשיניים.

כמובן שמעבר לכל אלו, גם ביקורים תדירים אצל השיננית, וכן אצל רופא השיניים שלכם, הן לשם ניקוי חלל הפה והן לשם אבחון בעיות מקדימות, יוכלו לשמור על כתר זירקוניה לשיניים במצב תקין, ואם חס וחלילה יתגלו בו בעיות כלשהן – לפחות יהיה זה בשלב מוקדם מספיק, שיוכל להוביל לטיפול פשוט וקל, בלי סיבוכים.

כתר זירקוניה לשיניים – הבחירה הנכונה עבורכם

אז במקום להסתבך להתלבט בין הסוגים, אין ספק שכתר זירקוניה לשיניים הוא הבחירה החכמה ביותר שתוכלו לעשות, על מנת לשמור על חלל הפה שלכם בתפקוד גבוה ואסתטיות נהדרת. בהצלחה!

השאירו פרטים או התקשרו ל- 03-9313155